Vizualizuokite duomenis akimirksniu su „Google Sheets”

google workspace naujiena

Peržiūrėti duomenis eilutę po eilutės didelėje skaičiuoklėje gali varginti. „Google” pristatė naujas skaičiuoklės „Google Sheets” funkcijas, kurios padės lengviau vizualizuoti ir dalintis duomenimis, taip pat daryti įžvalgas tolimesniems veiksmams.

Įžvalgas daryti leidžia „Google Explore” pasitelktas dirbtinis intelektas. Tereikia užduoti klausimą – žodžiais, o ne formule – ir galėsite analizuoti savo duomenis. Pavyzdžiui, galite klausti „kokie vidutiniai pardavimai būna sekmadieniais?”. Ir „Explore” pateiks atsakymą.

Taip pat buvo atnaujinta duomenų sinchronizavimo galimybė iš „Sheets” į „Docs” ar „Slides”. Kuriant prezentacijas klientams ar pardavimų prognozes, svarbu nuolat atnaujinti duomenis diagramose, todėl jau pernai „Google” palengvino duomenų atnaujinimą „Docs” ir „Slides”.

Dabar bus lengva atnaujinti ir lenteles – tereikia nukopijuoti ir įterpti duomenis iš „Sheets” į „Docs” ar „Slides” ir paspausti mygtuką „update”, kad visi duomenys būtų sinchronizuoti.

Kartu patobulintos ir kitos „Sheets” funkcijos. Dabar galima keisti numatytuosius „shortcut” savo naršyklėje į jau įprastus skaičiuoklių „shortcut”. Patobulintos diagramų kūrimo galimybės leidžia rinktis norimas spalvas ir pridėti papildomas duomenų tendencijas.

Taip pat galima kurti daugiau diagramų tipų, kaip 3D – ši galimybė dabar prieinama ir „iPhone” ir „iPad”.

Beje, be nuolatinių papildymų „Google Sheets“ netrukus sulauks ir vienos funkcijos pašalinimo – nuo liepos nebus galima įterpti ar kurti judančių diagramų, vadinamųjų „Motion“, o nuo rugsėjo nebeliks jų redagavimo galimybės.

Planuojama, kad iki šių metų pabaigos skaičiuoklėse esantys „Motion“ diagramos taps statiniais paveikslėliais ir nebeatsinaujins pagal įvestų duomenų pokyčius. „Google“ vietoj „Motion“ rekomenduoja naudoti „Bubble“ diagramas.