„Google Apps for Work“ – sprendimas, kuris veikia

naujiena

Galimi techninės įrangos gedimai ir trikdžiai, brangus pašto serverio išlaikymas – tai tik keletas priežasčių, skatinančių įmones pasirinkti gerokai saugesnius ir lankstesnius debesų kompiuterijos sprendimus. Kaip pastebi įmonės, perkėlus savo el. paštą į debesis teigiami pokyčiai pastebimi netrukus.

VšĮ „Investuok Lietuvoje“ naudoja „Google Apps for Work“ nuo 2011 metų, šiuo metu turi virš 70 aktyvių paskyrų. Įmonė pradėjusi nuo el. pašto dabar naudojasi praktiškai visomis „Google“ siūlomomis paslaugomis: el. paštu, kalendoriumi, kontaktais, grupėmis, saugykla ir pokalbių programėle.

„Iškart supratome, jog pasirinkome gerai. Serverio išlaikymas nieko nekainavo – nemažai sutaupėme. Dauguma kolegų jau turėjo asmenines „Google“ paskyras – nereikėjo papildomų mokymų, kaip naudotis sprendimu. Aktyvavome SPAM filtrą – sutaupėme lėšų, skirtų automatinei nepageidaujamų laiškų filtravimo programinei įrangai“, – teigia VšĮ „Investuok Lietuvoje“ IT projektų vadovas Justinas Endrijaitis.

Be sutaupytų IT ūkiui skiriamų lėšų įmonei pavyko padidinti vidinės komunikacijos galimybes, efektyvumą ir užtikrinti nenutrūkstamą darbą. Vienas iš „Google Apps for Work“ privalumų yra galimybė dirbti iš bet kur, tam tereikia kompiuterio ar išmaniojo telefono ir, žinoma, interneto ryšio.

Kalbant apie pasirinkimo priežastis, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ IT projektų vadovas pabrėžia, kad tų priežasčių galima vardinti labai daug, bet vienas iš pasirinkimo kriterijų buvo „Google Apps for Work“ patikimumas.

 

„Svarbiausia – tai sprendimas, kuris veikia, – tvirtina J. Endrijaitis. – Žinoma, klausimų „Kokia sistema?“, „Kuo geresnė?“ ir galų gale „Kodėl?“ – sulaukiau. Tai natūralus procesas ir tikrai smagu, kad kolegos domisi pokyčiais.“

Pasak „Google Apps for Work“ atstovų, el. paštui pasitelkiamų debesų kompiuterijos sprendimų naudojimas Lietuvoje auga pamažu. „Eurostat“ duomenimis, 2014 m. mūsų šalyje debesijos el. paštą įsigijo 9 proc. įmonių, praėjusiais metais – 12 proc.

„Dvejoti dėl debesų kompiuterijos įmonėms teikiamų privalumų neverta – šie sprendimai yra patikimi ir patogūs vartotojams. Ne ką mažiau svarbus ir finansinis aspektas – į debesis savo el. paštą perkėlusios įmonės ne tik užtikrina nenutrūkstamą jo apsaugą, bet ir sutaupo pašto serveriui skiriamas lėšas, išvengia brangiai atsieinančių prastovų“, – teigia autorizuoto „Google Apps for Work“ tiekėjo „Baltimax“ atstovas Deividas Švėgžda.